2018 Yılı Bilirkişi Listeleri Yemin Tarihi - Kamu Ders
 

2018 Yılı Bilirkişi Listeleri Yemin Tarihi

admin
Aralık 25, 2017

2018 yılı bilirkişi listeleri yemin tarihinde güncelleme

Bilindiği üzere daha önce Bilirkişi Daire Başkanlığı resmi sitesinde 1-11 Aralık 2017 tarihinde 2018 yılı Bilirkişi başvuruları kabul edilmiş ve 12 – 21 Aralık 2017 tarihleri arasında başvuruların değerlendirilerek 22 Aralık 2017 tarihinde başvuruları kabul edilen bilirkişilerin ilan edileceği açıklanmıştı.

Ancak 25 Aralık 2017 tarihi itibari ile bilirkişi bölge kurulları resmi internet sitelerinde başvuruları kabul edilen bilirkişilerin ilanına ilişkin bir duyuru yapılmadığı gibi yemin hususunda yeni bir tarih duyurusu da yayınlanmadı.

Yaşanılan bu belirsizliğin ardından Kamu Ders olarak Bilirkişi Bölge Kurulu ile yaptığımız görüşme neticesi, yaşanılan takvim aksaklığının akıbeti ve bilirkişi adaylarının yemin tarihi hususundaki belirsizliğini gidermek istedik.

Bu noktada yapılan görüşmeler neticesi başvuruları kabul edilen bilirkişilere ilişkin listelerin komisyonlarca hazırlanma aşamasına gelindiği ve 26 Aralık 2017 günü öğleden sonra bilirkişiliğe kabul edilenlere ilişkinin listelerin yayınlanacağı ve yemin tarihinin de ileri bir tarihe alınacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Yeni bir aksaklık yaşanmamasını diliyor ve gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebileceğinizi, konunun takipçisi olduğumuzu belirtmek isteriz. Saygıyla duyurulur.

 

Ekleme: Bugün(26/12/2017) Bilirkişi Daire Başkanlığı’nca yapılan duyuru sonrası, dün de belirttiğimiz gibi listelerin yayınlanması ve yemin tarihinde değişiklik yapılarak aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

BAŞVURU TAKVİMİ

   Başvuruların değerlendirilmesi: 12 – 25 Aralık 2017

   Başvuruları kabul edilenlerin ilanı: 26 Aralık 2017

   Yemin tarihleri: 27 – 28 Aralık 2017

   Listelerin ilanı: 29 Aralık 2017


Bilirkişilik başvurusu kabul edilenlere ilişkin listeye bağlı bulunduğunuz Bilirkişi Kurulu resmi interden sitesinden ve 2018 yılı bilirkişi listeleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Eksik evrak, red, kabul ve yemin yer ve tarihlerine ilişkin detayları lütfen aşağıdaki resmi internet sitelerinden öğreniniz. Başarılar dileriz.

Adana Bilirkişilik Bölge Kurulu www.adanabbk.adalet.gov.tr

   Ankara Bilirkişilik Bölge Kurulu www.ankarabbk.adalet.gov.tr

   Antalya Bilirkişilik Bölge Kurulu www.antalyabbk.adalet.gov.tr

   Bursa Bilirkişilik Bölge Kurulu www.bursabbk.adalet.gov.tr

   Erzurum Bilirkişilik Bölge Kurulu www.erzurumbbk.adalet.gov.tr

   Gaziantep Bilirkişilik Bölge Kurulu www.gaziantepbbk.adalet.gov.tr

   İstanbul Bilirkişilik Bölge Kurulu www.istanbulbbk.adalet.gov.tr

   İzmir Bilirkişilik Bölge Kurulu www.izmirbbk.adalet.gov.tr

   Samsun Bilirkişilik Bölge Kurulu www.samsunbbk.adalet.gov.tr

Görevde Yükselmenin Kolay Yolu!
12 Haziran 2018

Üye OlŞifremi Unuttum