ADLİYECİLER ÖLMESİN! - Kamu Ders
 

ADLİYECİLER ÖLMESİN!

admin
Kasım 22, 2017

Son dönemde Adalet Bakanlığı emekçileri Mübaşir ve Zabıt Katiplerinden peş peşe gelen intihar haberleri üzerine tepkiler çığ gibi büyüyor.

 

Geçtiğimiz hafta İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi‘nde görevli Zabıt Katibi Fatih Ersoy‘un intihar haberi, geçtiğimiz gün Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Zabıt Katibi Cevahir Toker‘in intiharı ve bugün de Tunceli Çemişgezek Adliyesi‘nde görevli Mübaşir Süleyman Aydın‘ın, kalem arşivinde kendisini kalorifer peteğine iple asarak intihar etmesi tüm yargı camiasını derin üzüntüye ve beraberinde de bir takım soruların sorulması gerektiğine sevk etti.

 

Yıllardır fırsat bulduğu her platforma sesini duyurmaya çalışan ancak bir türlü hak ettiği saygı ve değeri bulamayan, Adalet Bakanlığı bünyesinde üvey evlat muamelesi gören Adalet Bakanlığı Personelleri, sessiz bir çığlığın günyüzüne çıktığı intihar haberleri üzerine change.org isimli sitede bir imza kampanyası başlattı. Kullanıcıların oluşturduğu kampanyaların yine kullanıcılar tarafından imzalandığı ve ilgili kuruluşlara ulaştırıldığı sitede, geçmişte başarıya ulaşmış birçok kampanya örneği mevcut. Adalet Sen sendikası tarafından başlatılan ve diğer sendikalar tarafından da destek verilen kampanyada hedeflenen imza adeti 1000 adet olarak belirlendi ve erişime açıldığı birkaç saat içerisinde şuan itibari ile yaklaşık 800 imzaya ulaştı.

 

Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal etkileşim platformlarında da #adliyecilerölmesin hastagı ile kampanyaya destek veren bakanlık çalışanları, özlük haklarında düzenleme istiyor.

 

Adliyelerde Mobbing adı altında bir çalışma başlatılması, eşit işe eşit ücret ve adliye personelinin üzerindeki iş yükünün çözülmesi adına adalet içinde adalet arayan Adalet Bakanlığı personellerinin bir kez daha intihar haberleri ile gündeme gelmemesini temenni ediyor ve kampanyayı Kamuders olarak destekliyoruz.

 

Kampanyaya katılmak için tıklayınız: #adliyecilerölmesin

Görevde Yükselmenin Kolay Yolu!
12 Haziran 2018

Üye OlŞifremi Unuttum